5 častých dotazů o akupunktuře

Posted in Zdraví a životní styl.

tradiční čínská medicína

Už jen slovo „jehla“ vyvolává v mnoha lidech obavy. Ale akupunkturních jehel se určitě bát nemusíte. Tyto jehly vás zraní pouze zřídka. Jejich účelem je dostat vaše tělo do hluboké relaxace a navodit stav léčebného procesu. Akupunktura je součástí tradiční čínské medicíny, která dále ještě zahrnuje fytoterapii a energetické cvičení. V dnešním článku se podíváme, na co se nejčastěji ptáte o akupunktuře.

Tradiční čínská medicína vznikla před několika tisíci lety. Medicína se dlouhá léta vyvíjela a je velmi propracovaná. Akupunktura je součást této medicíny a upravuje tok energie v akupunkturních drahách. V České republice akupunkturu mohou provádět pouze lékaři, kteří mají specializaci na tento obor.

1. Musím být při terapii nahý/nahá?

Akupunkturní jehly se nejčastěji aplikují v oblastech nohy a uší, a proto není většinou potřeba se svlékat. Doporučujeme volný oděv, abyste se během terapie cítili pohodlně. Pokud je nezbytné ošetřit body na zádech, poprosí vás lékař svléknout si svršek oděvu.

2. Jak hluboko se jehly vpichují?

Jehly jsou vyrobeny z nerezu a jsou velmi tenké a pevné. Akupunkturista vpichuje tyto tenké jehly do hloubky pohybující se od několika milimetrů až do tří centimetrů. Záleží to na tom, kolik podkožního tuku v dané oblasti máte.

3. Bolí to?

Akupunktura nepatří mezi bolestné metody, ba naopak je bezbolestná. Možná zaznamenáte jemné vpichy, ale to záleží na tom, jak citlivou máte ošetřovanou oblast. V současné době je v rámci akupunktury stanoveno celkem 700 účinných bodů, kam se mohou jehly aplikovat, ale používá se jich pouze kolem 150.

4. Jak mi akupunktura pomůže?

Hlavním cílem je, aby byla životní energie v rovnováze. Tato energie proudí právě v akupunkturních drahách. Je-li nerovnováha této energie, můžete pociťovat časté změny nálad, citů a tepu srdce.

5. Kolikrát musím terapii podstoupit?

Vše záleží na tom, v jakém jste stavu. U někoho stačí jedno sezení, u někoho je nezbytné sezení opakovat několikrát.