Celodřevěné židle - přirozený doplněk středu domácnosti

Posted in Bydlení.

 

Celodřevěné židle

Říká se, že láska prochází žaludkem. Jídlo, které tak reprezentuje lásku musí být podáváno na místě, kde to čiší láskou. A abyste měli čas a trpělivost pohltit lásku, potřebujete k tomu adekvátní posezení. Celodřevěné židle jsou tak skvělou volbou. Proč ale?


Pevný a durabilní materiál
 

Jednou z výhod celodřevěné židle je právě materiál, ze kterého jsou vytvořeny. Dřevo je pevný a odolný materiál, který není zastrašený jen tak nějakým pádem. Je vcelku snadno udržitelný a vcelku na své poměry lehký materiál, který je snadno přesouvatelný. Výhodou celodřevěné židle, co se týká materiálu, je také možnost snadné recyklovatelnosti. Dřevo je k přírodě etické Není to plast, který by se v přírodě nerozložil, zároveň v případě dlouhodobé škodě, kdy židle prošla svojí životností a z nějakého důvodu se rozbila, je možné dřevo také využít jako krbové dřevo například nebo materiál pro tvorbu dalšího nábytku nebo produktů. Proto je dřevo tak dobrý a výhodný materiál.

 

Celodřevěné židle jsou vzhledově přitažlivé

Další výhodou celodřevěných židlí vzhled a estetická stránka materiálu. Ať už dub, buk, smrk, kaštan, třešeň nebo jiný strom, ze kterého je vytvořený dřevěný nábytek. Dřevo má přirozenou přírodní barvu, která výborně kontrastuje s jednobarevnými stěnami. Pokud je stěna natřená například na tmavší barvu (šedou, černou, bordó, tmavě olivovou, atd.) tak s ní kontrastují židle vytvořené ze dřeva stromů světlejší barvy, jako je třeba buk. Případně opaku natřené stěny světlejší stěny (bílá, světle modrá, světle růžová, atd.) je zapotřebí plenění kontrastu tmavějšího dřeva jako dub. Není to ale zásadním pravidlem. Samozřejmě že lze také ladit a nemusí být kontrast nutností. V některých případech použití celodřevěné židle dodá kontrast do místnosti i přes světlou stěnu. Interní designéři tak rádi kombinují světlé motivy jako je bukové dřevo s pozadím bílé stěny.

 

Celodřevěné nebo i čalouněné

Celodřevěné židle

 

Vždy záleží na preferenci a každá varianta má své výhody a nevýhody. Zkusme tedy projít níže výhodami a nevýhodami celodřevěné židle a pak porovnáme s výhodami a nevýhodami čalouněné jídelní židle.

Na první pohled je poznat u obou dvou rozdíl použití materiálu. Čalouněná židle má více materiálu použitého pro výrobu oproti celodřevěné židle. Vychází z toho tedy jednoduchý, logický fakt. Celodřevěné židle budou ve většině případů levnější. Dále celodřevěné židle mají jistou výhodu ve své jednoduchosti. Právě taková estetika jim umožňuje být zakomponována do jednoduššího interního designu domácnosti a tím tak nevybočovat z míry. Je to tedy dobrá alternativa v případě základu pro domácnost a také v případě, že domácnost si chce zachovat minimální, přirozený design.

Naopak čalouněné židle jsou více komplexní než celodřevěné židle. Jejich jádro produktu jim umožňuje kontrastovat i ladit se svými materiály už během tvorby. Pokud jste tedy například fanouškem kombinování tmavého a světlého materiálu, čalouněné židle vám toto umožní. Navíc více zapadají do luxusnějších domů a z pravidla bývají i pohodlnější díky právě čalouněným častem, které bývají i vyztužené. Ve většině případů se jedná právě o podsedák a opěradlo.

Ať už si zvolíte tak jako tak, věřte, že celodřevěné židle jsou dobrým startem do života domácnosti a její atributy jí umožní být komplexní ve své jednoduchosti.