Jak na drony s kamerou

Posted in Ostatní.

Když chceme točit a fotit z ptačí perspektivy musíme si pořídit dron s kamerou. Nebo bez? Je třeba zvážit více faktorů.  Máme na výběr mezi drony s kamerou a bez kamery. Napadlo mě, že když mám vlastní kvalitní outdoor kameru, že jí snadno manuálně připevním k levné kvadrokoptéře a můžu natáčet. To není ovšem nejlepší cesta. Spíše se na to podívejme opačně.

 

Pokud mám kvalitní outdoor kameru, tak je lépe se poohlédnout po kvalitnějším dronu, který je přímo určen pro zavěšení vaší outdoorové kamery. Třeba Blade Chroma. Každý odborník ale radí nejprve začít s dronem bez kamery.

Vždy je potřeba se naučit dron perfektně ovládat a teprve poté začít řešit další kroky, jak pořídit kvalitní obrázky či videa. Ono se totiž může klidně stát, že při učení může dojít k chybě pilotáže a k následné havárii. Před nárazem do překážky Vás žádné GPS čidlo neochrání. A pokud spadne dron z velké výšky, může dojít i k poničení manuálně Vaší kamery za několik tisíc korun.

Tím nechceme odradit nové příznivce od zakoupení! Je dobré si při koupi nechat multikoptéru prodejcem předvést a nechat se proškolit ohledně ovládání, provozu, atd. To vše by vyčerpávajícím způsobem měl každý solidní prodejce poskytnout. Je také možné natrénovat lety na leteckém simulátoru v klidu domova na PC. Třeba simulátor Phoenix je výbornou volbou. Existují dokonce i školy létání s drony. Zkrátka zapomeňte na bleskové dech beroucí záběry z kvadrokoptér.