Na co se soustředit při předání vedení firmy?

Posted in Podnikání.

předání firmy managementu

Čelí vaše firma blížícímu se předání firmy managementu? V tomto článku se dozvíte tipy, na co v tomto případě nezapomenout a čím se nenechat ovlivnit.

Zjistit správné důvody

Ujistěte se, že chcete firmu předat ze správných důvodů právě managementu. Může se totiž stát, že zjistíte nevhodnost výběru managementu a budete se muset hledat budoucího vedoucího v jiných řadách. Jiným výběrem může být potomek, nebo příbuzný vedoucího, který se o vedení firmy zajímá. V tomto případě by se jednalo o takzvanou mezigenerační obměnu.

Jak si představujeme budoucnost firmy?

V závislosti na tom, jakou budoucnost si pro firmu představujeme, bude nezbytné vytvořit si plán, harmonogram a směr kterým chceme firmu směřovat. Zpravidla platí, že management má velkou výhodu v tom, že je již zvyklý na chod firmy a může mít dobrou představu o tom, co udrží firmu v pozitivních číslech.

Pokud byste ale měli zájem o to, aby se vaše firma více rozrostla, nebo podnikla případné riskantnější kroky, mnohaletý management nemusí být tou správnou volbou. Jsou to většinou noví mladí vedoucí, kteří jsou svou novou dávkou energie schopní dostat firmu na místa, kam by ji management dostat nemohl.

V případě, že chcete zajistit vedení rodině…

promyslete možnost rodinného holdingu. Jedná se o právní úkon, který založí druh společnosti dle vašich preferencí a následně se domluvíte v rámci smlouvy na působení členů v jejím rámci. Můžete tedy pomalu pouštět své potomky do světa své firmy ve stravitelných intervalech. Ať už se rozhodnete jakkoliv, je vždy dobré se o své konkrétní situaci domluvit s odborníkem v oboru předání vedení, kterým je například firma Samak.