Vánoce se blíží: Jak na výběr Vánočních dárků?

Posted in Rodina.

Do Štědrého dne zbývá už jenom pár týdnů. A tak je nejvyšší čas začít nakupovat nebo minimálně přemýšlet nad dárky pro vaše nejbližší. Čím dříve se do toho pustíte, tím lépe pro vás. Budete mít o starost méně a vaše stresová hladina se alespoň o něco sníží. Pokud patříte mezi ty lidi, které Vánoce stresují, tak doporučuji si přečíst článek Stres z Vánoc: 5, rad, které nechcete slyšet, ale pomáhají.

 

Pojďme, ale zpátky k těm dárkům. Docházejí vám nápady, když se zamyslíte nad tím, co za dárky koupit? Nebojte, zcela jistě v tom nejste sami a musí s tím každoročně bojovat úplně každý. Takže není na co se vymlouvat, protože startovní čárů máme každý úplně stejnou.

 

Přemýšlejte a nenechávejte to na poslední chvíli

Zkuste nad vánočními dárky přemýšlet. Ano přemýšlet, protože spousta lidí nad nimi vůbec nepřemýšlí. Prostě to nechají na poslední chvíli. Vůbec to neřeší a čas plyne. A pak zpanikaří, protože zjistí, že Vánoce jsou v tom lepším případě zítra. Jak to pak řeší? Zajedou na benzínku nebo do obchoďáku a koupí to první, co vidí. Bez žádného přemýšlení nebo nějaké snahy udělat druhému opravdovou radost. Ale spíše tak, aby to měli z krku. Všechny dárky mají vyřešené za hodinu. A většinou jsou úplně mimo vkus obdarovaného.

Před tím než začnete vybírat dárky, tak si sedněte a sami sobě položte následující otázky:

  • Co má dotyčný rád?
  • Čemu se věnuje ve svém volném čase?
  • Jaké jsou jeho/její záliby a koníčky?
  • O čem často mluví?
  • Co už má dlouho a můžu pořídit to samé, ale v nové nebo vylepšené verzi?
  • Udělal by dárek opravdu i obdarovanému nebo spíše jenom mně?

 

Odpovězte si poctivě na všechny tyto otázky a uvidíte, že vás něco napadne. Každý má totiž minimálně něco, co ho baví a mohlo by se mu hodit. A pokud vás i přesto nic nenapadá (zvláště pro naše milované mužské polovičky), tak doporučujeme se inspirovat třeba tady: Dárek k Vánocům pro tatínka a manžela.