Čínská medicína a akupunktura

Posted in Zdraví a životní styl.

akupunktura Zlín

Čínská medicína, to nejsou žádné čáry máry. Jedná se o efektivní způsoby, jak se buď preventivně, nebo účelně snažit stimulovat různé body na těle specifickými metodami. Například akupunktura Zlín nabízí všechny služby, které jsou spojeny s akupresurními drahami a jejich stimulací. Na těle máme totiž spoustu bodů, které pokud budeme stimulovat ve správné kombinaci, tak vytvoří mnohem lepší lék než třeba antibiotika a jiné chemické sloučeniny.

5 častých dotazů o akupunktuře

Posted in Zdraví a životní styl.

tradiční čínská medicína

Už jen slovo „jehla“ vyvolává v mnoha lidech obavy. Ale akupunkturních jehel se určitě bát nemusíte. Tyto jehly vás zraní pouze zřídka. Jejich účelem je dostat vaše tělo do hluboké relaxace a navodit stav léčebného procesu. Akupunktura je součástí tradiční čínské medicíny, která dále ještě zahrnuje fytoterapii a energetické cvičení. V dnešním článku se podíváme, na co se nejčastěji ptáte o akupunktuře.

Koho postihuje neplodnost?

Posted in Zdraví a životní styl.

Velkým neštěstím pro manželský či partnerský pár je nemít dítě. Posláním každého z nás je mít potomka. Neplodnost dnes postihuje nejen spoustu žen, ale také mužů. Čím je neplodnost ovlivněna? U žen problémem bývají hormony, neprůchodnost vejcovodů, nebo se může jednat o dědičné příčiny. Kdežto u mužů je neplodnost způsobena nízkou kvalitou spermatu, například špatným tvarem, nedostatečnou pohyblivostí, rychlostí a podobně. Stejně jako u žen, tak i u mužů hraje velkou roli dědičnost. Je potřeba dodržovat správnou životosprávu, pohyb a vyhnout se alkoholu, cigaretám a drogám. To je první krok, jak zamezit neplodnosti.

Dopřejte si správný odpočinek

Posted in Zdraví a životní styl.

Také máte rádi večerní atmosféru při procházce v létě, když svítí jenom noční lampy a šumí stromy? Přesně takovou procházku můžete zažívat denně, pokud pojedete na dovolenou do lázní. Klid, pohoda, krásné prostředí, krásné osvětlené fontány, utichlé parky. Takhle to vypadá po setmění ve všech lázeňských městech.

Křečové žíly

Posted in Zdraví a životní styl.

Objevily se vám na dolních končetinách modrofialové, nehezky vypadající a uzlovitě rozšířené žíly? Pravděpodobně se jedná o varixy neboli křečové žíly, jak je můžete znát pod neodborným názvem. Jedná se o onemocnění, které postihuje až třetinu světové populace. Zasahuje povrchový žilní systém dolních končetin. Nejčastěji se objevují u žen, ale ani u mužů nejsou výjimkou.